Ízléstár

Ízléstár

Egészség

Rossz szokásaink, amelyeknek sokkal károsabb a hatásuk ránk mint gondolnánk

Rossz szokásainkat érdemes elhagyni, mert nagy sok káros hatásai lehetnek amelyek komoly egészségügyi következményei hosszú távon kihatnak az életünkre.

1. A jeges ital esete és háton ütői

A legrosszabb, amit tehetsz miután megittad a jeges italt, hogy elkezded rágni a jeget, mert nagyon sok rossz hatása lehet különböző orvosi problémákat okoz. Károsítja a fogzománcot az is előfordulhat, hogy letörik egy darab a fogunkból. Lehet eleinte csak kisebb gondokat okoz, ha hosszabb távra nézzük akkor igen súlyos problémák következhetnek. A kisebb darabos kevesebb veszélyt jelent, mint a nagyobbak.

A pattogatott kukorica és más magok

A popcorn is hasonló helyzetet alakít ki a szánkban a nem kívánt nyomás hatására szintén törést okozhat a fogunkban szintén károsítja fog zománcot.

Cukros üdítők

Nagyon rossz szokás az, hogy egész nap csak édesített folyadékot viszünk ehelyett inkább ásványvizet fogyasszunk. Valójában az a gond az édesítő szeres innivalókkal, hogy folyamatosan savas környezetet alakítunk ki ezzel a szánkban és elősegítjük a fogszuvasodás kialakulását.

Összefoglalva, ha megteheted inkább válts zúzott jégre cseréld le innivalódat ásvány vízre.

2. A fogak szabálytalan használata

Nagyon sok formában használjuk a fogunkat mint például egy zacskó felnyitását, címkeletépése, karóra beállítás. Ezek is szintén károsítják a fogainkat, csorbítják, törést is okozhatnak.

Inkább ezek helyett használ olyan eszközöket, amiket erre a célra találtak ki például egy ollót, ezzel megőrizheted fogaid egészségét.

3.  Fogak csikorgatása

A fog csikorgatás lehet stressztől vagy egyéb idegrendszeri gondok következtében lehet. Ha hozamos időn keresztül tart akkor érdemes szakemberhez fordulni nagyon rossz szokás, mert ettől teljesen lekophat a fogad. Az orvosok ebben az esetben ajánlhatnak szájvédőt. Érdemes a saját aggodalmait levezetni valahogy vagy találj egy olyan partnert akinek elmondhatod, hogy mi bánt.

4.  Erős sörtéjű fogkefe használata

Tévhit a fogkefével szemben az, hogy minél erősebb a sörtéje annál jobb főleg a felnőtteknél fontos inkább ez. Idővel az íny feljebb húzódik és sokkal érzékenyebb lesz a külső hatásokra, A gyökéren található fogcement is elkopik. A túl erős fogkefe irritálhatja a fogakat és érzékennyé teheti.

Érdemes szakembert megkérdezni szakembert, hogy milyen fogkefe a célszerű.

5. probléma: A rendszeres fogmosás és a fogselyem használatának hiánya

Az emberek többsége naponta kétszer tisztítja a fogát fogkefével és fogselyemmel, de az a baj, hogy nem elég gyakran. Sokan azt sem tudjuk, hogy 3-4 havonta cserélni kellene fogkefét, pedig erre szükség van, mert kefe sörtéi között megtelepszenek a baktériumok és ezzel pont az ellenkezőjét érjük el. Nagyon sok szakember a szájvizekre esküszik ezeket is érdemes kipróbálni.